Sahte Motor Yağı ( Araç Yağı ) Kullanımı

Bilindiği üzere özellikle internetten satılan  yağlarda sahte olma olasılığı oldukça yüksek. Peki nedir bu sahte yağ ?

Sahte Yağ 

Sahte yağı ustanıza gitmeden de kokusundan kolayca anlaşılabiliyor. Kokusu diğer yağlara göre yanmış koku hissi ile sizi rahatsız etmeye yetiyor. Aklınızda  soru işaretlerine neden oluyor

Yeşil işareti stok fotoğraflar | Yeşil işareti telifsiz resimler, görseller  | Depositphotos Peki bilerek yada bilmeyerek satın aldığımız bu yağ gerçekten de zararlımı ?

Sahte yağlar 2 tiptir .

1.Yağlar geri dönüştürülmüş yağlardır. Bunların renkleri açık renklidir ellediğinizde tortu hissi vermez görünüşü gayet güzeldir ve renkleri açık olur. Kullanılan katkılar ve ayrıştırmadaki uygulanan filtrelemeler ile renk tonu açılır. Ancak kokusu yanmış yağ kokusu  hissi verecektir.  Bu yağları ustanız kullanmamamızı söyleyebilir. Ancak siz zaten oldukça uyguna aldığınız bu yağı tekrar iade ile uğraşmamak için bir şey olmaz deyip ekletebilirsiniz. Evet burada doğru olanı yapıyorsunuz . Gönül ister ki ekonomik durumunuz iyi olsa ve bunlara hiç bakmasanız .Ancak Aldığınız yağı motora eklediğiniz anda motorun sesi kesilir performansı artar ve yakıt tasarrufu sağlar.  Çünkü daha önce üretilmiş ve geri dönüştürülmüş bir üründür. Bunlar sahte değildir. Sadece geri dönüştürülmüştür. Ama ustanız bunu sahte olarak düşünecektir.

2.Yağlar sentetik yani hiç bir geri dönüşüm den geçmeden en ucuz yağlardan yapılan ve içeresine PH seviyesini dengelemek için çeşitli katkılar katarak renk açıcı ve boyamsı maddeler katılır ki bu tehlikelidir. Bunlarda Yanmış koku hisse geri dönüşümdekine oranda daha azdır. Hatta bazılarında yoktur. Katı ve sıvı akışkanlık kazandırılmıştır. Trans yağlar ile üretilmiş bu ürünler aracınızdaki yüksek ısı karşısındaki sürtünmeleri önlemek isterken aracınızdaki piston odalarındaki yanma sonrası sürtünmede daha fazla sürtünmeye sebebiyet verir. Ve motor ömründe ciddi sorunlar yaşatır. Bunu anlamanın diğer bir yolu ise aracınızda yağ yanması yapar yakıt ile karışması daha kolay olacağından araçta siyah duman atması yapması görülür.  


Paylaştığımız linkten  markalara göre yağları inceleye bilirsinizExample gif

Oto Yedek Parça Deposu

Yedek parça araçların ilk günkü performansını ve değerini koruyabilmesi için düzenli parça değişimi ve zamanında onarım önemlidir. İyi çalışan araçlar daha iyi performans elde eder, daha güvenli bir sürüş için daha keyiflidir. bakimsetim.com online yedek parça deposu ailesi olarak aracınızın en iyi performans göstermesini ve güvenilir hizmet sunmasını kolaylaştırıyoruz.

Otomotiv Yedek Parçaları

Araç sahiplerinin beklenmedik arızaları ve pahalı onarımları önlemek için aracınızın periyodik araç bakım aksatmamanız gerekir. Düzenli olarak motor yağı, yağ filtresi ve dizel araçlarınız için yer alan yakıt filtresi, hava filtresi ve polen filtresi değişiklikleri en önemli bakım görevleridir. ihtiyacınız olan hacimde geleneksel petrol ve sentetik yağlarımıza da mutlaka bir göz atın. Aynı zamanda online yedek parça konusunda ihtiyaç duyduğunuz fren, v kayışı olan bakım ve araç parçalar arasında, yerel otomotiv parçaları mağazalarında bulabileceğinizden daha iyi fiyatlarla ve ücretsiz kargo seçeneği ile sunuyoruz.

En Ucuz Araba Parçaları

Günümüzde yüksek fiyatlarla Renault yedek parça satışı yapan bir çok mağazaya göre en ucuz araba parçaları satışını gerçekleştiriyoruz. Kaliteli hizmet oto parça uygun fiyat garantisi arasında yer alan, onlarca araçların modellerine sahip binlerce mutlu müşteriye hizmet vermiş ve vermeye devam ediyoruz.

Online Yedek Parça Mağazası

Opel yedek parçalarına sahip olmak için artık gezmeye son veriyoruz. Zamanın kıymetli olduğunun bilincindeyiz. Online yedek parça siparişleriniz bir sadece bir kaç dakika içerisinde oluşturabilir, güvenli alışverişin keyfini çıkartabilirsiniz.

En Hızlı OTO Yedek Parçacı

Türkiye'nin her bölgesine tüm araç marka ve model otomobil yedek parça siparişi verebilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi, on binlerce ürün stoku bünyesinde barındıran bakimsetim.com detaylı bilgiye sahip ekibiyle siparişlerinizi aynı gün kargo yaparak en hızlı yedek parçacı hizmetini vermektedir.

Popüler Markalar
icon-policy

Yurt Dışından Alışveriş

Dünyanın Her yerine Kargoluyoruz.

icon-policy

Sıfır Risk

Ödemeleriniz Onay verene kadar ödeme havuzunda tutulur.

icon-policy

Kolay İade

Satın adlığınız.

icon-policy

7/24 Canlı Destek

Satın almadan önce ve sonrasında teknik destek ekibi hazır.

eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft