Triger Seti Fiyatları

Triger Kayışı Ne İşe Yarar?

Triger kayışı pistonlar üzerinde bulunan krank milinden aldığı hareketi kam miline ileten ve supapların açılıp kapanmasını sağlayan parçadır. Aynı zamanda motor soğutma sisteminin devridaim pompasına da hareket veren triger kayışı motor aksamında oldukça kritik görevler üstlenir. Triger seti, araç marka ve modeline göre değişiklik gösterse de temel olarak Triger kayışı, gergi bilyesi ve devridaim pompası parçalarından oluşur. Triger setinde yer alan parçalar motor için çok önemli görevleri yerine getirir:

  • Triger kayışı, krank milinin hareketini kam mili veya millerine iletme ve supapları doğru zamanda açma kapama görevi üstlenir.
  • Gergi bilyesi, Triger kayışının araç motoruna uygun şekilde gerdirilmesini sağlar.
  • Devridaim pompası, motorun ihtiyaç duyduğu motor soğutma sıvısını sistemde döndürmeye yarar.

Triger Seti Değiştirirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Triger seti motor için hayati önem arz eder. Araç sağlığı açısından çok sağlam ve uzun ömürlü olması gereken triger setleri çoğunlukla kauçuk ve çelik tel malzemeden kompozit bir yapı olarak üretilir. Triger kayışlarında kullanılan kevlar, aramid ve karbon fiber gibi ekstra dayanıklı malzemeler triger seti fiyatları üzerinde değişikliklere neden olabilir. Marka ve modele göre değişiklik gösterse de Triger seti değişiminin genellikle her 60.000 kilometrede bir yapılması gerekir.

Triger seti değişiminde setin bütün parçalarının tek seferde değiştirilmesi gerekir. Triger seti bir bütün olarak çalışır ve parçaların herhangi birinde meydana gelebilecek bir arıza bütün seti dağıtabilir ve araç motorunda büyük hasara neden olabilir. Triger kayışının motor üzerinde yarattığı hareket kendi kendine gerçekleşmemekte ve set değişimi yapılırken kayışın krank mili çentiklerine doğru bir şekilde hizalandığından emin olunmalıdır. Söz konusu hiza üretici tarafından belirlenmiştir ve bu hizaya uymak motor sağlığı açısından büyük önem taşır. Motorda aynı zamanda zamanlayıcı görevi gören Triger kayışı doğru şekilde hizalandığında supaplar zamanında açılır kapanır. Triger kayışının yanlış monte edildiği durumlarda ise supaplar doğru zamanda açılıp kapanamaz ve motorda büyük hasarlar meydana gelebilir.

Triger Kayışı Kopması Durumunda Ne Olur?

Zamanı geldiğinde değiştirilmeyen Triger kayışı kopma riski taşır. Triger kayışının kopması motor aksamı için çok büyük tehlike arz eder ve yüksek maliyetli hasarlara neden olabilir. Motor ve araç sağlığı açısından mutlaka düzenli olarak değiştirilmesi gereken Triger kayışı setin diğer parçaları ile birlikte satılır ve Triger seti fiyatları gerekli bütün parçaların toplam fiyatını içerir. Triger kayışı değişmesine yakın yüksek ses çıkarmaya başlar ve kopması durumunda motorun aniden durmasına neden olarak motora zarar veren bir dizi eylemi tetikler:

  • Araç motorunda zamanlayıcı işlevini yerine getiren Triger kayışı kopunca supapların zamanlaması da bozulur ve yanlış zamanda açık kalan supaplar pistonlara vurmaya başlar.
  • Meydana gelen arıza hem supapların hem de pistonların hasar görmesine yol açar. 
  • supap ve pistonlarla ilgili motor parçalarında kasmadan kaynaklı zorlanmalar oluşur ve motor sağlığı ciddi tehlikeye girer.
  • Triger kayışı kopması motor silindir kapağında ve yanma odalarında da ciddi hasarlar meydana getirir ve zarar gören bütün motor parçalarının değiştirilmesi, yani motorun revizyon işlemi görmesi gerekir.

Triger setini zamanında değiştirmek aracınızı bütün bu tehlikelerden uzak tutarak motor sağlığını korumanıza yardımcı olur.


Alışveriş sepetiniz boş!

Example gif

Oto Yedek Parça Deposu

Yedek parça araçların ilk günkü performansını ve değerini koruyabilmesi için düzenli parça değişimi ve zamanında onarım önemlidir. İyi çalışan araçlar daha iyi performans elde eder, daha güvenli bir sürüş için daha keyiflidir. bakimsetim.com online yedek parça deposu ailesi olarak aracınızın en iyi performans göstermesini ve güvenilir hizmet sunmasını kolaylaştırıyoruz.

Otomotiv Yedek Parçaları

Araç sahiplerinin beklenmedik arızaları ve pahalı onarımları önlemek için aracınızın periyodik araç bakım aksatmamanız gerekir. Düzenli olarak motor yağı, yağ filtresi ve dizel araçlarınız için yer alan yakıt filtresi, hava filtresi ve polen filtresi değişiklikleri en önemli bakım görevleridir. ihtiyacınız olan hacimde geleneksel petrol ve sentetik yağlarımıza da mutlaka bir göz atın. Aynı zamanda online yedek parça konusunda ihtiyaç duyduğunuz fren, v kayışı olan bakım ve araç parçalar arasında, yerel otomotiv parçaları mağazalarında bulabileceğinizden daha iyi fiyatlarla ve ücretsiz kargo seçeneği ile sunuyoruz.

En Ucuz Araba Parçaları

Günümüzde yüksek fiyatlarla Renault yedek parça satışı yapan bir çok mağazaya göre en ucuz araba parçaları satışını gerçekleştiriyoruz. Kaliteli hizmet oto parça uygun fiyat garantisi arasında yer alan, onlarca araçların modellerine sahip binlerce mutlu müşteriye hizmet vermiş ve vermeye devam ediyoruz.

Online Yedek Parça Mağazası

Opel yedek parçalarına sahip olmak için artık gezmeye son veriyoruz. Zamanın kıymetli olduğunun bilincindeyiz. Online yedek parça siparişleriniz bir sadece bir kaç dakika içerisinde oluşturabilir, güvenli alışverişin keyfini çıkartabilirsiniz.

En Hızlı OTO Yedek Parçacı

Türkiye'nin her bölgesine tüm araç marka ve model otomobil yedek parça siparişi verebilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi, on binlerce ürün stoku bünyesinde barındıran bakimsetim.com detaylı bilgiye sahip ekibiyle siparişlerinizi aynı gün kargo yaparak en hızlı yedek parçacı hizmetini vermektedir.

Popüler Markalar
icon-policy

Yurt Dışından Alışveriş

Dünyanın Her yerine Kargoluyoruz.

icon-policy

Sıfır Risk

Ödemeleriniz Onay verene kadar ödeme havuzunda tutulur.

icon-policy

Kolay İade

Satın adlığınız.

icon-policy

7/24 Canlı Destek

Satın almadan önce ve sonrasında teknik destek ekibi hazır.

eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft eyyaz soft